up_icon

Inspirace

facebook twitter mail

Přecpané Česko. Vyzkoušejte krásná místa, kde nejsou davy

15.08.2020 / AUTOR: Petra Eliášová

I v naší malé zemičce se najde mnoho krásných míst, která si vychutnáte bez front a tlačenic.

ZDROJ: Archiv City-dog.cz, Facebook

Rozhodli jste se pro letošní léto vyměnit rozpálené písčité pláže a nekonečné mořské obzory za procházky voňavými šumavskými hvozdy, poklidná putování Lednicko-valtickým areálem nebo cyklo výlety prosluněnou Pálavou? A místo meditace na žulových kamenech, zdobících divokou říčku Vydru, jste se vyhýbali nekonečnému proudu turistů, lačnících po doušku horského vzduchu? Kouzlo zvlněné jihomoravské krajiny jste nasávali přes nekonečnou změť hůlek na nordic walking a zpoza lednického minaretu na vás vykoukla kolegyně z účtárny? Neklesejte na mysli! I v naší malé zemičce se najde mnoho krásných míst, která si vychutnáte bez front a tlačenic.

  • Česká Kanada

Všudypřítomná zeleň, vůně jehličí, hvozdy plné hub a lesních plodů, rašelinové lesní tůňky,  jako stvořené pro koupání bez plavek, rozkvetlé louky a hlavně božský klid. Drsné počasí vtisklo příhraniční oblasti, ohraničené malebnými Slavonicemi, Novou Bystřicí a Kunžakem, neopakovatelné kouzlo. Vždyť kde jinde se stihnete během jednoho dne projít po 15. poledníku, vyfotit se u kamenné Ďáblovy prdele, pohladit si dovádějící kůzlátko, překročit státní hranici s Rakouskem a podvečer zakončit posezením na návsi pohádkově krásné vesničky Kunějov.

  • Novohradské Hory

Záda rozbolavělá od věčného sezení u počítače i pracovním stresem pocuchané nervy přímo volají po aktivní dovolené. Namísto obvyklých trendy outfitů sbalte pevnou obuv, pláštěnku a repelent. A vzhůru do divočiny! Přesněji řečeno do kraje léčivých pramenů, neprostupných pralesů a rašelinišť, kde dávají vlci dobrou noc. Turisty nepříliš navštěvovaná chlouba jižních Čech má co nabídnout každému, kdo spíše než luxus hotelových resortů, hledá přírodu v její nejryzejší podobě. Přemýšleli jste někdy, jak by asi vypadal les, bez zásahů člověkem? Račte vstoupit do Žofínského pralesa. Lidskou rukou nespoutaná příroda tu už 200 let píše svůj vlastní příběh. S trochu štěstí zahlédnete hnízdo vzácného čápa černého, pestrobarevné motýly, brouky všech tvarů a velikostí i stopy vlka či rysa. Těžko popsatelnou hlubokou duchovní atmosféru zažijete ve zdech středověkého cisterciáckého kláštera Zlatá Koruna.

  • Praha

Může to znít jako klišé, ale pro letošní léto si na seznam svých must see destinací rozhodně napište naši metropoli. Zbavená turistických kýčů, lomozících taxíků a nesmyslně vysokých účtů v restauracích září naše stověžatá matička jako dokonale vybroušený diamant. Zahoďte předsudky a zažijte romantiku na Karlově mostě, dopřejte si orosený půllitr v luxusní restauraci s výhledem na Staroměstské náměstí, vezměte svou drahou polovičku do konejšivého stínu Malé Furstenberské zahrady nebo vyrazte pod rouškou noci hledat v křivolakých uličkách tajemná Stínadla. O Praze bez turistů budete jednou určitě vyprávět svým vnoučatům.

  • Polabí

Řečeno slovy oblíbené dětské písničky. Žádná holka z Polabí bez jízdního kola by ani chvíli nebyla. Úrodná rovinatá krajina v okolí řeky Labe je totiž pro cykloturistiku jako stvořená. Nemusíte být vlastníkem žlutého dresu abyste si vychutnali pohodové vyjížďky v kulisách královských měst Stará Boleslav a Brandýs nad Labem, šviháckých Poděbrad, retro Přerova nad Labem, literárního Hrabalova Kerska i po bylinkách vonící Ostré. Svalům namoženým šlapáním do pedálů prospějí relaxační slatinné koupele v rodinném prostředí uzavřeného lázeňského areálu Lázně Toušeň.

 

   Fotografie: Unsplash.com, Facebook, Archiv City-dog.cz

commentkomentáře
přihlásit se pomocí
nebo komentujte bez registrace
Přestat odpovídat

favouritnejčtenější

Našli jsme vakcínu proti koronaviru, tvrdí rumunští vědci

Nový lék se začíná okamžitě testovat.…

heart

Líbil se vám tento článek?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
heart

Líbí se vám náš obsah?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace
popupClose