up_icon

Téma

facebook twitter mail

Z Prahy se v říjnu do Egypta nedostanete. Češi skupují podzimní last minute zájezdy

05.09.2019 / AUTOR: Petra Jaroměřská

Pro odlety z Prahy směr Rudé moře hlásí cestovní kanceláře vyprodáno.

Rádi byste is prodloužili léto a během října vyrazili k moři? Například do Egypta? Nebudete to mít jednoduché. Pro odlety z Prahy směr Rudé moře totiž hlásí cestovní kanceláře vyprodáno. Poslední místa jsou v charterových letadlech z Ostravy a Brna.

Cestovní kanceláře se naučily svůj byznys optimalizovat a přizpůsobit se poptávce,” myslí si za Asociaci cestovních kanceláří ČR místopředseda pro vnější vztahy Jan Papež. “A částečně mělo i vliv uzemnění Boeingů, které ubralo kapacit v letadlech,” dodává.

Například ale cestovní kancelář Fischer uvádí, že kapacitu se ji podařilo zachovat i přes uzemněné Boeingy a tvrdí, že vyprodanost je dána rekordním zájmem o last minute zájezdy. Právě Fischer hlásí na říjen pro odlety z Prahy do egyptského Marsa Alam vyprodáno, několik posledních míst ten měsíc sice ještě nabízí, ovšem s návratem až v listopadu.

Někteří klienti se naučili kombinovat služby různých cestovek, u jedné si rezervují hotel, u druhé letenku

Zájem o last minute zájezdy v zářijových termínech je letos obrovský. Ze začátku sezóny jsme u některých klientů cítili nervozitu kvůli uzemněným Boeingům typu MAX. O to větší je ale zájem o zájezdy teď na sklonku léta,” popisuje situaci za kancelář Fischer Jan Bezděk a dodává: „Příznivých cen a příjemných teplot v destinacích ve velkém využívají i rodiny s dětmi, takže řada dětí v prvních zářijových týdnech zamíří místo do školních lavic s rodiči k moři.

Místa v letadlech do oblíbeného egyptského letoviska Marsa Alam i Hurgady má na celý říjen vyprodané i Exim tours. Nijak růžová ale není situace ani u jiných destinací. Obrovský zájem je letos o Turecko nebo Řecko či Bulharsko. Stále více klientů nenechává nákup zájezdu na poslední chvíli, kdy už není z čeho vybírat. Například zmíněný Exim tvrdí, že letos prodali o patnáct procent více last minute zájezdů než loni.

Přes podzimní prázdniny až po Vánoce se prodává prakticky všechno, co je v nabídce, u nás je nevětší podíl u Egypta a Kapverdských ostrovů,” poznamenal za Exim tours Petr Kostka. Některé kanceláře dokonce tvrdí, že klienti se naučili kombinovat služby cestovek a u jedné si rezervují hotel a druhé let, protože ta první má už k danému hotelu vyprodané lety a ta druhá zase vybraný hotel třeba nemá v nabídce.

 

Fotografie: unsplash.com

commentkomentáře
přihlásit se pomocí
nebo komentujte bez registrace
Přestat odpovídat

favouritnejčtenější

Našli jsme vakcínu proti koronaviru, tvrdí rumunští vědci

Nový lék se začíná okamžitě testovat.…

heart

Líbil se vám tento článek?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
heart

Líbí se vám náš obsah?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace
popupClose