up_icon

Lidé

facebook twitter mail

Nejlepší second handy v Praze. Přežily karanténu a vyhlížejí zákazníky

05.08.2020 / AUTOR: Tereza Peřinová

Hlavní město je ráj second handů, nezapomněli jste na ně?

ZDROJ: Crashily, Fifty-Fifty, Bohemian retro, Slow bazar

Musíte šetřit, ale nechcete si odepřít výběr rozmanitých módních kousků oblečení? Nejste spokojení s tím, jaké oblečení se na českém trhu prodává v běžných obchodech, a chcete větší výběr? Objevte svět second handů! Po skončení nouzového stavu už obchůdky s módou z druhé ruky zase otevřely. A my jsme se některých zeptali, jak se po karanténě mají. Neváhejte a opět sledujte to nejlepší a nejpestřejší, abyste se neutopili ve směsici nablýskaných krámů přetékajících fastfashion.

Šatna second hand

Věděli jste, že koupí jednoho kilogramu použitého oblečení ušetříte 3,6 kilogramů CO2, deset tisíc litrů vody a 0,2 kilogramů pesticidů? Přesně na tohle sdělení láká second hand Šatna. Hledáte-li skvělý sekáč na Praze 1, tohle místo určitě vyzkoušejte. Sídlí zde už přes dvacet let a ceny má stále přijatelné. A jak zvládli nouzový stav? „Přežily jsme s odřenýma ušima a stalé to není moc dobré, ale lidi chodí. A to i přes to, že máme rozkopanou ulici Konviktskou, to nám nepomohlo,“  říká majitelka Jana Hrádková.

Své módní kousky umísťuje Šatna čile na Instagram, abyste neztratili přehled. A také na sociální sítě umísťuje “varování”, kdy do krámku dorazí nové zboží. Je dobré sem zajít předtím, než půjdete nechat peníze do svého oblíbeného butiku v centru, protože přece jen – jednou z největších ekologických zátěží pro naši planetu je pěstování bavlny a její nekonečné barvení do módních a stylových barev.

  • Adresa: Konvitská 13, Praha 1
  • Otevírací doba: Po–Pá 12:00–19:00, So 12:00–17:00, Ne Zavřeno

Slow bazar

Ve Slow bazar nakoupíte skvělé oblečení i doplňky pro svůj šatník, které jsou vybírané podle aktuální sezóny. I tento obchod stejně jako mnoho dalších se díky nouzovému stavu přesunul do online prostoru.

Zpočátku to byl trochu šok a hlavně se nevědelo, co bude dál a jak dlouho to bude trvat. Nechtěla jsem chodit do zavřeného obchodu, koukat stále na to stejné oblečení a čekat na otevření, aby tam viselo to samé. Řekla jsem si, že ten obchod musím rozhýbat online, spustili jsme virtuální prodej přes instagram stories,“ popisuje situaci majitelka Veronika Svádová. 

To se osvědčilo a bylo vidět, ze si dámy chtějí i v karanteně udělat radost a prodeje šly celkem dobře. Přišlo mi na to mnoho pozitivních ohlasů a tudíž v tom pokračujeme,“ dodává Svádová.

Nezapomínejte ale na kamennou prodejnu Slow bazaru, kde si můžete v klidu vybrat ten správný kousek z běžných kolekcí. Nebo možná narazíte na luxusní kabelku za přijatelnější cenu, než byste zaplatili za novou. Najdete tu designerské i běžně dostupné značky. „S návštěvností je to nyní slabší, všichni jsou pryč, do toho korona, ale snažíme se,“ říká Svadová, která v jednom rozhovoru prohlásila: Nejraději nosím věci, které nenosí celá Praha. Inu, ideální příležitost ulovit nějaký ten skvělý kousek. Neváhejte!

  • Adresa: Řeznická 1741/21, Praha 1
  • Otevírací doba: Po–Pá 12:00–19:00

Bohemian retro

Skvělý second hand na Žižkově, kde seženete nejen české věci z druhé ruky. „Máme otevřeno zhruba měsíc, zákazníci se vrací pomalu, zatím jsme se nedostali na úroveň, co byla před uzavřením. Ale chystáme nový e-shop, ten bychom mohli spustit tak do měsíce,” tvrdí majitelka obchodu Rebecca Eastwood.

Kromě stylového oblečení z minulých let tu můžete narazit na různé memorabilie z dob vašeho dětství, jako jsou třeba různé odznáčky, staré cedule, telefony, hrnečky, prostě všechno, na co si vzpomenete. Pokud budete tedy někdy chtít vyrazit zavzpomínat, nebo půjdete na party, která bude tematicky zaměřená na naše dějiny, neváhejte sem zavítat.

  • Adresa: Chvalova 1202/8, Praha 3
  • Otevírací doba: St–So 14:00–19:00

Fifty-Fifty second hand

Sympatický second hand asi tři minuty chůze od náměstí Míru v ulici Slezská. Tento výběrový sekáč se zaměřuje na kvalitní vintage kousky, které koupíte za pár korun.  „Jsme hodně zaměřeni na turisty, takže období karantény bylo těžké, ale přežili jsme, i díky tomu, že jsme mohliu platit jen poloviční nájem, nyní se pomalu vracíme do normálu,“ popisuje majitel obchodu Harris Vignozzi.

Ve Fifty-Fifty si nebudete ani připadat jako v běžném second handu. Není to zrovna hrabárna, kde by se nad přetékajícími policemi slítala holubí letka. Fifty-fifty je ideální, pokud chcete vyrazit na klidný nákup skvělého a stylového oblečení, ale průvan v peněžence nečekejte.

  • Adresa: Slezská 28, Praha 2
  • Otevírací doba: Po–Pa 10:00–18:30, So 10.30-18.30, Ne 12-19

Crashily

To nejlepší nakonec. Vznik Crashily se datuje do roku 2014. Tehdy si dvě studentky a kámošky z Moravy  usmyslely, že zkusí vytvořit obchod, který nabídne podobně smýšlejícím zákaznicím moderní oděvy za cenu nižší než v běžné konfekci, bez nutnosti překupu z asijských eshopů. Jak se dočtete na webu Crashily, holky věděly, kde zboží sehnat, jakému typu zákazníka toto zboží nabídnout a bez zkušeností s marketingem, ekonomického vzdělání nebo jakékoli investice zvenčí skočily po hlavě do podnikání.

Crashily už má dva roky jen jednu majitelku. „Díky té karanténě se nám podařilo rohýbat eshop, a přežili jsme i díky tomu, že nám majitelka domu, kde máme obchod, odpustila nájem,“ vypráví majitelka Lenka Štajnarová.

Sortiment obchodu je v současnosti zaměřen jak na aktuální módní trendy, tak i na momentálně populární retro vlnu a nabízí i vintage kousky z let osmdesátých a devadesátých. Většina kousků je v top stavu, mnohé ještě s visačkami. Kromě second handového zboží Crashily spolupracuje i s lokálními tvůrci, za zmínku stojí třeba ručně malované kousky od ESTER DIY, crazy doplňky a šaty od Barbry Binks, pin up šaty Lady Annahell a pin up doplňky od Lady Bow.

  • Adresa: Ječná 14, Praha 2
  • Otevírací doba: Po–Pá 11:00–19:30

 

   Fotografie: Crashily, Slow bazar, Fifty-Fifty, Bohemian retro

commentkomentáře
přihlásit se pomocí
nebo komentujte bez registrace
Přestat odpovídat

favouritnejčtenější

Našli jsme vakcínu proti koronaviru, tvrdí rumunští vědci

Nový lék se začíná okamžitě testovat.…

heart

Líbil se vám tento článek?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
heart

Líbí se vám náš obsah?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace
popupClose