up_icon

Inspirace

facebook twitter mail

Na víně nebo se smetanou? Zlepšete si náladu a vyzkoušejte mušle. Jejich sezona začala 

17.09.2020 / AUTOR: Redakce

ZDROJ: Restaurace

Specifická chuť, afrodiziakální účinky i nízkokalorická hodnota. Máte rádi mušle? Přímořské národy na ně nedají dopustit, čerstvé mušle se dají sehnat i u nás.

Skalní milovníci milovníky slávek, ústřic nebo hřebenatek mají na výběr hned z několika špičkových podniků. Budeme doufat, že restaurace nám vládní nařízení nezavřou stejně jako na jaře. Ale kdyby náhodou, neváhejte a vyzkoušejte něktěré podniky už nyní, nebudete litovat.

Kromě vynikající chutí mají totiž ještě jednu přednost: můžete v nich najít překvapení. Dostaneli se totiž do živé lastury zrnko písku, vyvolá to u mlže obrannou reakci, začne vylučovat perleťovou hmotu, do níž se snaží zrnko obalit. Výsledkem je pak oblíbená a vzácná ozdoba – přírodní perla. Ústřice prý také obsahují zvláštní typ aminokyselin, které způsobují zvýšení hladiny sexuálního hormonu. 

Víte, jak je připravit? Anebo kam na ně zajít? V Praze je hned několik podniků, kde můžete tyto vynikající mlže ochutnakt.

Restaurace Les Moules
Praha 1, Pařížská 19/203, Tel: 222 315 022

Asi nejlepším místem, kde můžete tuto pochutinu vyzkoušet hned na několik způsobů, je belgiská restaurace Les Moules. Rozjeďte se tedy do Pařížské ulice. 

Naše mušle pocházejí z blízkosti města Logstor ve střední části západního pobřeží Dánska. Jedná se o mušle pěstované. Od chvíle, kdy je náš rybář vyloví, neuplyne víc jak 12 hodin než se dostanou na váš stůl. Uchováváním při teplotě 0 stupňů C, což je optimální skladovací teplota, vydrží mušle čerstvé deset dnů.

Takto láká restaurace na svých stránkách zákazníky. Tenhle podnik jich prodá měsíčně 1500 kilogramů.

Oblíbené jsou slávky dušené na tmavém belgickém pivu Leffe nebo na bílem vínu.
Kromě slávek zde mají v nabídce také čerstvé ústřice. K pití je v nabídce kvalitní výběr vín nebo belgických piv.

Zdenek's Oyster Bar
Praha 1, Malá Štupartská 636/5, Te: 725 946 250

Navštěvou tohto podniku v centru Prahy nemůžete udělat chybu. Ochutná hned několik druhů ústřit v originálním stylu šéfkuchaře Davida Vláška. 

Pokaždé ochutnáte novou specialitu, nikdy nevyčerpáte možnosti naší champagne nabídky a neustále budete objevovat další dimenze zdejší atmosféry. Jediné, co se bude opakovat, je výběr toho nejlepšího z úsřic, plodů moře a masa v dokonalé prezentaci.

Je libo Gillardeau, Ostra Regal, David Herve Royale? Podnik je také bohatě zásoben špičkovými víny a nechybí zde ani skvělé šampaňské. 

Restaurant Ungelt
Praha 1, Týn 638/5, Tel: 777 427 000

Luxusní francouzská restaurace Ungelt se nachází jen pár kroků od Staroměstského náměstí a nabízí celoročně čerstvé ústřice Gillardeau podávané například s omáčkou Mignonette. My doporučujeme na pánvi pečené mušle svatého Jakuba podávané s modrou krevetou Obsiblue a chřestovým rizotem.

Doubrou chuť!

 

   Fotografie: Ungelt, Les Moules, Zdenek`s Oyster Bar

commentkomentáře
přihlásit se pomocí
nebo komentujte bez registrace
Přestat odpovídat

favouritnejčtenější

Našli jsme vakcínu proti koronaviru, tvrdí rumunští vědci

Nový lék se začíná okamžitě testovat.…

heart

Líbil se vám tento článek?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
heart

Líbí se vám náš obsah?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace
popupClose