up_icon

Události

facebook twitter mail

Komu nestoupají bublinky do nosu, jako by nebyl. Vivat Prosecco!

21.08.2020 / AUTOR: Matina Háchová

Víme, kde můžete v nadcházejících dnech ochutnat ta nejlepší Prosecca.

ZDROJ: Anežka Svobodová

Mamma mía, to je chuť! Svěže lehké, sexy, hravé, plné rozverně lechtivých bublinek a podmanivé vůně jihu, s typicky italským espritem a elegancí. Takové je Prosecco. Není divu, že si získalo miliony fanoušků po celém světě. A jeho chuti jsme propadli i tady u nás v české kotlině…

Někteří ho nazývají chudším sourozencem šampaňského. V tom případě ho ovšem neochutnali! Kdo chce šťouravě vzývat jemnost a noblesu či historii perlivých provázků vín z francouzského kraje Champagne, prosím - nicméně faktem je, že Prosecco zamává s vaší peněženkou výrazně méně, a to je argument nad jiné. Ale to není ten hlavní důvod, proč jeho obliba stoupá.

Hodně lidí vnímá šampaňské jako pití pro elitu či na výjimečné události, zatímco prosecco je víno pro každý den. Přitom před pár lety o něm v Čechách věděl málokdo. Kde se vlastně tohle jemně perlivé víno vzalo?

Prosecco je šumivé víno ze severu Itálie, ročně se ho tam vyprodukuje na 25 milionů litrů. Podobně jako francouzská oblast Champagne dala název šampaňskému, i Prosecco bylo pojmenováno podle lokality, v níž se pěstuje - stejnojmenné vesnice poblíž Terstu. Odrůda vinných hroznů na výrobu těchto svěžích bublinek se totiž dříve jmenovala právě Prosecco; po roce 2009 se to trochu zkomplikovalo, teď se jí říká Glera. Pěstuje se téměř výhradně na vinicích na severu Itálie, v devíti provinciích regionů Veneto a Friuli Venezia Giulia. Kromě odrůdy Glera se do Prosecca přidává až 15% jiných bílých odrůd, čímž vzniká mnoho variant různé kvality. Ty nejkvalitnější hrozny dozrávají na kopcovitých svazích patnácti obcí mezi městy Conegliano, Valdobbiadene a Asolo. Existují tři stupně šumivosti: Prosecco spumante (s korkovým uzávěrem a výraznějším perlením), frizzante (se šroubovací uzávěrem a nižším tlakem) a výjimečně i tranquillo, tzv. tiché Prosecco. Za absolutní jedničku je považováno Valdobbiadene Superiore di Cartizze D.O.C.G a Conegliano Valdobbiadene DOCG Prosecco Superiore.

Mimochodem, právě značky DOC (Denominazione di Origine Controllata neboli zákonem ověřené a garantované označení původu) a DOCG (Denominazione di Origine Controllata e Garantita, které může poukazovat pouze na oblast původu bez zmínky o odrůdě případně obojí) jsou důležitým ukazatelem při výběru skuečně kvalitního pití.

“Na druhou stranu Itálie je prostě Itálie a Italové jsou svérázní a mnohdy na lahve, které by si to zasloužily, toto označení nedávají, aby nemuseli platit daň ze šumivého vína. Takže je i spousta velmi kvalitního Prosecca, které není DOC nebo DOCG,” říká se smíchem Anna Marie. “Jinak my máme v nabídce třeba i růžové bublinky, což už oficiálně Prosecco není, protože tak se může nazývat pouze víno z 85% z odrůdy Glera, a nabízíme také takzvané “colfondo”, nefiltrované Prosecco dokvašované v láhvi se zbytkovými kaly, to je vlastně původní starobylá metoda výroby Prosecca. Všechno dovážíme ze severu Itálie, z Benátska, v okolí Valdobiadenne, většinou spíš z menších vinařství.”

Prosecco se začalo vyrábět před více než dvěma tisíci lety už v době říše Římské. Manželka císaře Augusta Livia si v popíjení bublinek zvlášť libovala, považovala tento nápoj - tehdy nazývaný Puxinum - za tajemství dlouhověkosti. A něco na tom nejspíš bude, vzhledem k tomu, že se dožila skutečně požehnaného věku. Takže s chutí do toho, léto je stále ještě v plném proudu a nic nechutná v parních dnech tak božsky, jako sklenka vychlazené Prosecco! Vlastně možná ano - populární oranžový Aperol Spritz, protože když se spojí nahořklý italský likér s voňavým šumivým vínem, vznikne lahodný mix, který je doslova neodolatelný!Aperol je ovocný likér, který je vyroben převážně z výtažků z pomerančů, má lehce nahořklou chuť a charakteristickou oranžovo červenou barvu. Jeho vznik likéru se datuje už do roku 1919, ale až v 50. letech 20. století vznikl proslulý míchaný drink Aperol Spritz. Aperol stejně jako Prosecco neodmyslitelně patří k Itálii, a tyto dva nápoje tvoří dokonalou kombinaci, která přímo svítí létem a prosluněnou náladou.

 

A jak si ho správně namíchat?

- 20 ml perlivé vody

- 60 ml Prosecca

- 40 ml Aperolu

- pomeranč

- led

 

Sklenku naplňte alespoň z poloviny ledem. Přidejte 60 ml Prosecca, 20 ml sody a na závěr 40 ml Aperolu. Aperol nalívejte krouživým pohybem, čímž docílíte perfektního promíchání všech ingrediencí a té správné oranžové barvy. Na závěr přidejte plátek pomeranče.

 

Anebo si namíchejte Hugo!

Potřebujete:

150 ml prosecca

150 ml sody

1 - 2 lžíce bezinkového sirupu

1 - 2 lžíce šťávy z citronu 

pár snítek máty

led

 

A kde poteče Prosecco proudem?

 

  • Piadiny, aperol & Prosecco ve Stromovce

Neděle 23. srpna 10h až 19h

Pořádá: Ciao Italian Street Food

Přijďte si užít neděli do pražské Stromovky a spojte procházku s návštěvou FoodTruck parku. Drinky, piadiny, prostě nedělní pohodička. Příjemné posezení a také hřiště pro děti.

  • Prosecco party na Střeše Lucerny

Čtvrtek 27. srpna - od 17h do 23h

Pořádá: Střecha Lucerny

Řekl někdo Prosecco? Řekl někdo PÁRTY? Opět zcela vyjímečně se otevírá Střecha Lucerny ve čtvrtek. Přijďte se odreagovat po náročném dni a zároveň se naladit na nadcházející víkend. Vezměte s sebou kamarádky, kamarády, sourozence, rodiče a pojďte posedět a rozebrat u lahví Prosecca to nejdůležitější ze svých životů. Témat k probrání máte jistě hodně, proto je otevírací dobu prodlužená až do 23h. Vstupenka na vyhlídkové střechy Lucerny je 150 Kč, v ceně je sklenička Prosecca jako welcome drink.

  • Prosecco & Food Festival - Riegrovy Sady

Pátek 28. srpna - 15h až sobota 29. srpna 22h

Pořádají: MyFest - Festivaly v Praze, Prague Morning a PARK Riegrovy sady

V nádherném prostředí Riegrových sadů najdete u stánkových prodejců nejen širokou nabídku všech značek prosecca na našem trhu, ale i jiná šumivá vína z Itálie a Čech. Street Food prodejci nachystali pestré menu tradičních specialit z celého světa. Sklenku na prosecco si zakoupíte na festivalu za 150 Kč, v ceně je welcome drink.

  • Seafood & Prosecco Grébovka

Neděle 30. srpna - 12h až 19h

Kavárna Pavilon Grébovka

Pořádají: Seafood by Maare a Kavárna Pavilon Grébovka

Přijďte si do nádherného prostoru parku Grébovka udělat celodenní nedělní piknik. Nezapomeňte si deky, abyste mohli pořádně oslavit začátek babího léta. Můžete se těšit na grilované chobotnice, kalamáry, krevety a pořádně vychlazené Prosecco.

 

———————————

Šampaňské vs. Prosecco

Šampaňské pochází s Francie a Prosecco z Itálie. Existuje však mnoho dalších rozdílů, kterými se od sebe tyto oblíbené nápoje liší. Šampaňské je šumivé víno vyráběné v regionu Champagne nedaleko francouzského města Reims asi 130 kilometrů severovýchodně od Paříže. Vyrábí se z odrůd Chardonnay, Pinot Noir a Pinot Meunier nákladnou metodou zvanou „šampaňská.“ Naopak Prosecco pochází z italského regionu Veneto, z okolí města Treviso asi 24 kilometrů severně od Benátek. Vyrábí se výhradně z odrůdy Prosecco, dnes zvané Glera, poměrně levnou metodou ve velkých nádržích. Šampaňské vína zrají v lahvích pod vysokým tlakem, takže bublinková finesa je perzistentní a ostrá, starší ročníky mají často mandlovou chuť s kombinací pomerančové kúry a bílých třešní. Šampaňské je většinou suché a má intenzivní kyselost, funguje výborně jako aperitiv s korýši, nakládanou zeleninou a křupavými smaženými předkrmy. Popíjení šampaňského s bramborovými lupínky zní možná nepříliš noblesně, ale věřte, že je to zaručeně lahodná kombinace.

Prosecco je typické svými ovocnými a květinovými vůněmi, bublinky jsou lehčí a pěnivější s menší trvanlivostí. Prosecco se chuťově nachází ve sladší části spektra, s tóny tropického ovoce, banánů, lískových oříšků, vanilky a medu, a je ideální s masem a ovocem, například s melounem v prosciuttu či s asijskými jídly, jako jsou thajské nudle a sushi.

 

   Fotografie: Anežka Svobodová pro City-dog.cz.

commentkomentáře
přihlásit se pomocí
nebo komentujte bez registrace
Přestat odpovídat

favouritnejčtenější

Našli jsme vakcínu proti koronaviru, tvrdí rumunští vědci

Nový lék se začíná okamžitě testovat.…

heart

Líbil se vám tento článek?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
heart

Líbí se vám náš obsah?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace
popupClose