up_icon

Inspirace

facebook twitter mail

Jste zavření doma? Přinášíme osm tipů, jak smysluplně využít karanténu

28.10.2020 / AUTOR: Petra Eliášová

Je-libo domácí wellnes? Anebo špičková kuchyně? Pojměte pobyt doma jako období růstu.

ZDROJ: Unsplash.com

Nepropadejte trudomyslnosti a pojměte izolaci v domácím prostředí jako období růstu. Je jen na vás, zda dáte vyrůst svým svalům, tukovým polštářům, schopnosti sebeovládání, všeobecnému přehledu nebo si prostě jen uděláte pořádek ve skříni.

Udělejte si pořádek v kuchyni

Skrývají útroby vašich kuchyňských skříněk roztodivné přístroje, které jste si kdysi dávno koupili s jasnou vizí, že váš monotónní jídelníček obohatíte o smoothie, kvašenou zeleninu, drcená semínka, sušené ovoce, domácí musli tyčinky či čerstvě lisovanou šťávu z červené řepy, řapíkatého celeru s kapkou extra panenského lněného oleje? A po prvním použití jste je s lehce provinilým výrazem zastrčili kamsi za poloprofesionální vakuovačku potravin? Teď je ten pravý čas dát jim druhou šanci! Objednejte si hromadu zeleniny, ovoce, semínek,  obilovin všech druhů a velikostí a sledujte, jak se váš organismus dostává do nevídané kondice.

Nakupte vánoční dárky

O tom, kdo dává rolničkám hlas by vás v tuto chvíli informovaly play listy většiny obchodních center. Využijte volného času a za zvuků svých oblíbených songů vyberte na internetu vánoční dárky pro všechny na kterých vám záleží.

Staňte se mistrem světové kuchyně

Ať už by se váš kuchařský um mohl směle poměřovat s výkony známých šéfkuchařů nebo jsou vaším kulinářským vrcholem špagety s kečupem, vždycky je možné posunout své výtvory na vyšší úroveň. Uspořádejte si soukromou mezinárodní hostinu. Jako předkrm můžete připravit italské carpaccio z červené řepy, zbylou řepu zapracovat do hutného ruského boršče, hlavní chod odlehčit španělskou paellou s plody moře a cestu kolem světa zakončit třeba zapleteným estonským kringelem.

Hýčkejte se v domácím wellnes

Devět z deseti supermodelek vám potvrdí, že cesta k bezchybnému vzhledu vede přes dostatek spánku a přísný pitný režim. Zdá se vám, že i přes hektolitry vypité vody a spánek hodný novorozeněte vám k bezvadné vizáži ještě kousek schází? Umíchejte si vaječný zábal na vlasy, tvarohovou pleťovou masku, rty zjemněte lžičkou medu, ztvrdlou kůži na chodidlech změkčete šťávou z citronu a celé tělo vybruste k dokonalosti domácím kávovým peelingem.

Pozdravte slunce

Nemusí se z vás nutně stát mistr jogín, prohýbající se do krkolomných ásan se samozřejmým, dokonale pevným spojením se zemí. Nesnažte se hned napoprvé zaujmout pozici vrány. Svůj vstup do světa klidné mysli a  vyrýsovaných svalů zahajte třeba v poloze mrtvoly.

Zbavte se lapačů prachu

Po důkladném odpočinku, zkrášlovacích procedurách, online nákupech a cvičební lekci vás možná přepadne touha pro gruntování. Začněte pěkně od podlahy a do velké krabice naskládejte kýčovité suvenýry z dovolených, umělé květiny, hrníčky bez oušek, dávno nepoužívané mobilní telefony i džíny, které se záhadně zmenšily. Následný úklid vám tak půjde lépe od ruky a vaše poklady třeba udělají radost někomu dalšímu.

Přečtěte si dětskou knihu

Vzpomínáte na Honzíka, který si na prázdninách u prarodičů pochutnával na družstevním vajíčku, Babičku skákající pro pírko přes plot nebo těžký život Kopčema a jeho věstonické tlupy v Lovcích mamutů? A na nechuť s jakou jste zapisovali děj knížek do čtenářského deníku? Zkuste si znovu přečíst povinnou školní četbu. Třeba po letech pochopíte v čem spočívaly její skutečné kvality.

Projasněte si karmu dobrým skutkem

Radost z konce karantény můžete oslavit dlouhou procházkou městskými ulicemi, lahví dobrého šumivého vína, vypitou ve společnosti přátel nebo dobrým skutkem. Kupte si Nový Prostor, adoptujte zvíře ze ZOO, zaneste granule do psího útulku nebo se prostě jen usmívejte. I pod rouškou to má smysl. Jiskřičky v očích vás prozradí a kolemjdoucím zaručeně rozzáří den.

 

 

   Fotografie: Unsplash.com

commentkomentáře
přihlásit se pomocí
nebo komentujte bez registrace
Přestat odpovídat

favouritnejčtenější

Našli jsme vakcínu proti koronaviru, tvrdí rumunští vědci

Nový lék se začíná okamžitě testovat.…

heart

Líbil se vám tento článek?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
heart

Líbí se vám náš obsah?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace
popupClose