up_icon

Lidé

facebook twitter mail

Jak na párování vína k štědrovečerní tabuli

19.12.2021 / AUTOR: Jan Boček

Vyberte si ta nejlepší vína k vánočním jídlům!

ZDROJ:

Je Štědrý večer. V obývacím pokoji stojí rozsvícený vánoční stromeček, v kuchyni je na stole lavor bramborového salátu a k tomu voní čerstvě usmažený kapr. Na stůl přistává lahev vína. No jo, ale jakého? Asi už jste slyšeli, že k rybě se hodí bílé víno a ke steaku červené. Ale jak dál? A co si dát, pokud máte houbového kubu? A co takové cukroví? Nevíte si rády? My vám rádi poradíme.

Párování vín k pokrmům je komplexní obor, který se stále dynamicky rozvíjí. Jeho cílem je vybrat ke konkrétnímu pokrmu to nejlepší víno. Takové, které bude nejen dobře chutnat, ale které bude s pokrmem i ladit. Ideální je, když v jídle i ve víně nalézáme podobné chuťové tóny. Někdy může stejné jídlo s jiným vínem chutnat úplně jinak. To, když vámi zvolené víno nechá z jídla vyznít nějakou z chutí, která původně hrála v pokrmu pouze druhé housle. Zkušenější z vás mohou při vinném párování necílit na chuťovou harmonii, nýbrž naopak na originální kontrast. Než vám ukážeme, jak vína párovat s tradičními vánočními pokrmy, pojďme se nejprve podívat na několik základních pravidel vinného párování.

 Je vhodnější párovat víno a omáčky, nikoliv víno a maso.

 Kyselinka ve víně by měla být výraznější než kyselost jídla.

 Víno by mělo být vždy sladší než jídlo. Jinak působí kysele.

 Bílá vína chuť spíše otevírají, červená naopak spíše uzavírají a uzemňují.

 Tříslovitá červená vína lépe otevírají svoji chuť v kombinaci s tučnými jídly.

 Základní pravidlo – k bílé rybě a drůbežímu masu podáváme bílé víno a k červenému masu červené.

Tak to je teorie, nyní si ukážeme, jak to může fungovat v praxi. Vánoce je jedna z nejdůležitějších oslav, kterou pořádá každá domácnost. Máme pro vás několik tipů na to, jaká vína podávat ke tradičním vánočním pokrmům, aby vaše Vánoce byly prostě skvělé. Tak pojďme na to!

 

Smažený kapr s bramborovým salátem

Česká vánoční klasika. Ke smažené rybě se obecně hodí bílé suché víno. Konkrétně ke kaprovi, který má měkčí a méně pevné maso, můžete klidně zvolit minerálnější lehce kořenité bílé víno s méně výraznou kyselinkou. Vzhledem k tomu, že kapr a bramborový salát je opravdu česká klasika, doporučujme k tomu víno z České republiky. Ideální by bylo Müller Thurgau z Čech nebo například tento ryzlink z Moravy. Vzhledem k tomu, že štědrovečerní večeře je bezpochyby sváteční příležitost, můžete zvolit i šumivé víno. Navíc bublinky se ke smažené rybě velmi dobře hodí. Pokud chcete mít svůj štědrý večer opravdu sváteční, doporučujeme Vám tento crémant z údolí řeky Loiry.

Houbový kuba

Mnoho lidí by Vám řeklo, že se k poctivému houbovému kubovi se hodí spíše pivo. My sice uznáváme, že pivo je velice univerzální nápoj, který se hodí k většině českých pokrmů, ale není pravda, že víno by se ke kubovi nehodilo. Jen je potřeba se porozhlédnout dále než za klasickou dělící linii bílé/červené. Ke správně mastnému, krémovému kubovi, který voní po houbách a majoránce je ideální těžší růžové víno. Vybírejte růžové víno s opravdu sytou růžovou barvou, víno s „lososovým nádechem“ vám zde službu neudělá. Těžší růžová vína mají výraznější chutě, často připomínající jahody se šlehačkou. Plná růžová vína vznikají i na Moravě, ale pokud se chcete opravdu potěšit, doporučujeme růžové víno z jižních koutů Evropy, například toto růžové primitivo z jižní Itálie, nebo tento portugalský klenot připravený z typicky portugalských hroznů touriga nacional.

Vinná klobása

Už název tohoto jídla vybízí ke kombinaci s vínem. Vinná klobása je vlastně jemně mleté maso (nejčastěji vepřové, tradičněji telecí) smíchané s pečivem rozmočeným ve víně plus nějaká ta sůl a koření. Ideálními vinnými souputníky vinné klobásy jsou veltlínské zelené a ryzlink vlašský. Tato vína dokáží s vinnou klobásou a bramborami, její nejčastější přílohou, rozehrát tak neskutečný koncert na vašich chuťových buňkách, až si budete přát, aby toto jídlo nikdy neskončilo.

Vepřová pečeně

Tradičním jídlem na Boží hod je v mnoha českých domácnostech vepřová pečeně. K vepřovému se výborně hodí lehčí červená vína jako například Rulandské modré nebo Dornfelder. Můžeme vám směle doporučit toto netradiční naturální červené víno z malého moravského vinařství. Jedná se o typicky moravské červené víno, které je šťavnaté a má mimořádně svěží vůni. Pokud si ovem děláte klasické vepřo-knedlo-zelo a nemáte ze štědrého večera dost suchých bílých vín, doporučil bych vám suchý ryzlink. Ideálně z Německa, nebo z Alsaska. Toto zdánlivě tradiční české jídlo totiž pochází právě z francouzsko-německého pohraničí a tamní vína k němu až neuvěřitelně dobře sedí. Německý ryzlink s výraznější kyselinkou se totiž skvěle doplňuje s kyselým zelím a vepřovým masem. Kdo nevyzkouší, prohloupí.

Pečená kachna

Mnoho rodin peče na Boží hod nebo na Štěpána kachnu. Ta se nejčastěji podává s bramborovým knedlíkem a červeným zelím. Při výběru vína je třeba zohlednit, že ačkoliv kachna spadá do kategorie drůbež, jedná se o červené maso. A k tomu se hodí červené víno. K tradiční pečené kachně ochucené solí, pepřem a kmínem se nejlépe hodí moravské červené víno. Merlot, frankovka, svatovavřinecké, nebo zweigeltrebe zde odvedou poctivou práci. Pokud se nebojíte experimentů, můžete zkusit některé z vín, které jdou typicky spíše ke steaku, například italské primitivo, nebo argentinský malbec. A pokud by někdo z vás trval na tom, že chce pít bílé víno, vhodnou volbou je, možná poněkud překvapivě, tramín červený. Kdo nechce zkusit něco nového, může místo tramínu z Moravy zkusit tento tramín z Jižního Tyrolska. Alpské svahy totiž této odrůdě velmi dobře svědčí a vínu dodávají nezaměnitelné chuťové vlastnosti. Tuto volbu obzvlášť doporučujeme, pokus si červené zelí ke kachně děláte obzvlášť do sladka.

 

Vánoční cukroví

Víno se nepáruje pouze ke slaným pokrmům, nýbrž i k sladkým. Vánoční cukroví je ovšem výzvou i pro zkušené someliéry. Nejenže bývá opravdu velmi sladké. Má často poměrně suchou drolivou strukturu a bývá ho několik druhů. To komplikuje doporučení konkrétního vína a svádí k doporučení „něčeho univerzálního“. Jak jsme si řekli na začátku, víno by mělo být sladší než pokrm. U cukroví, to ale bývá opravdu náročné. Nemusíte ale hned sahat po slámovém či ledovém víně. Dobrou práci odvedou vína polosladká. V České republice bývá první volbou v podobné situaci pálava. Výraznější chuť vám poskytnou polosladká červená a růžová vína. Pokud ale chcete opravdu chuťovou bombu, sáhněte po portském. Dobré portské je nejen sladké, ale i výrazné a kořenité, čímž chuť nejen vhodně doplňuje, ale i rozšiřuje.

Vhodné víno dokáže proměnit vaši večeři v nezapomenutelnou hostinu. Nemusíte však brát naše doporučení jako dogma. Chuť je velice individuální záležitost a kombinování vína s jídlem nabízí velký prostor pro zkoušení. Fantazii se zde meze rozhodně nekladou. Ačkoliv existují léty prověřená pravidla, objevují se i nové trendy. Ať už budete chtít mezi jídlem a vínem vytvořit harmonické souznění, nebo vám naopak půjde o vytvoření neobvyklého kontrastu, hlavně byste se jídlem a vínem měli bavit. Radost z vám zvolené kombinace jídla a vína je totiž nakonec často ještě lepší než ona výsledná chuť.

 

   Fotografie: city-dog.cz.

commentkomentáře
přihlásit se pomocí
nebo komentujte bez registrace
Přestat odpovídat

favouritnejčtenější

Našli jsme vakcínu proti koronaviru, tvrdí rumunští vědci

Nový lék se začíná okamžitě testovat.…

heart

Líbil se vám tento článek?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
heart

Líbí se vám náš obsah?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace
popupClose