up_icon

Lifestyle

facebook twitter mail

Do Řecka vás bez QR kódu nepustí. A musíte mít Google Chrome

09.07.2020 / AUTOR: Tereza Peřinová

Čechy vyjíždějící na dovolenou za hranice si jednotlivé země pěkně pohlídají.

Čert aby se v tom vyznal. Také jste si kolikrát říkali, zda lze dodržet všechny podmínky, za kterých lze cestovat do některých zemí? Čechy vyjíždějící na dovolenou za hranice si jednotlivé země pěkně pohlídají. Tak třeba nejnověji Řecko.

Každý cestující musí před odletem vyplnit formulář nejpozději 24 hodin před odletem. Formulář je dostupný pouze přes Google Chrome. Zapomeňte na ostatní vyhledavače. Po vyplnění formuláře obdrží dotyčný dva e-maily, první s informací o úspěšné registraci a druhý s QR kódem, kterým se bude prokazovat na místě.

Ukázat QR kód můžete buď na obrazovce svého mobilního telefonu nebo v tištěné podobě. Inu, nebude to jednoduché. A pozor! Nevyplnění formuláře je důvodem k odmítnutí nástupu do letadla, můžete ale také dostat pokutu ve výši 500 euro, což v přepočtu vychází na skoro dvanáct tisíc korun, mohlo by vás to tedy vyjít pěkně draho.

Dobrou zprávou je, že Slovinsko vrátilo Českou republiku na seznam bezpečných států, jejichž občané se už nebudou muset při vstupu do země prokazovat negativním testem na koronavirus, případně podstupovat karanténu. Naproti tom Lotyšsko a Estonsko zavedly čtrnáctidenní karanténu po příjezdu do země. Jejich karanténu přitom není možné nahradit negativním testem na Covid-19.

Vláda všem doporučuje zjistit si aktuální podmínky u zastupitelských úřadu Česka v daných zemích. Úřady zavedly takzvaný vládní cestovní semafor, země rozdělily do třech kategorií - zelené, oranžové a červené a to podle aktuálního stavu výskytu onemocnění nemoci Sars-CoV-2. kategorii vysoce rizikových států zůstává ze zemí Evropské unie pouze Švédsko.

Sledovat by to turisté měli nejen z důvodu toho, aby se do té země vůbec dostali, ale i kvůli cestovnímu pojištění. Například pokud onemocníte koronavirem v zemi označené vládním semaforem červenou barvou, pojišťovna nepokryje léčebné výlohy. Dejte si tedy pozor a šťastnou cestu!

 

   Fotografie: Unsplash.com

commentkomentáře
přihlásit se pomocí
nebo komentujte bez registrace
Přestat odpovídat

favouritnejčtenější

Našli jsme vakcínu proti koronaviru, tvrdí rumunští vědci

Nový lék se začíná okamžitě testovat.…

heart

Líbil se vám tento článek?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
heart

Líbí se vám náš obsah?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace
popupClose