up_icon

Události

facebook twitter mail

Češi uvízli v Mexiku. Luxusní cesta kolem světa se změnila v peklo

01.06.2020 / AUTOR: Tereza Peřinová

Za dovolenou utratili přes milion korun, kvůli uzavření hranic ale klienti cestovní kanceláře Eso travel neviděli ani polovinu z plánovaných destinací.

ZDROJ: Unsplash.com, ESO travel

Měla to být cesta, na kterou nikdy nezapomenou, což se nakonec splnilo. Bohužel však z jiného důvodu, než by si cestovatelé přáli. Představte si ten pocit, že za luxusní zájezd speciálně upraveným soukromým letadlem utratíte přes jeden milion korun. Krátce po odletu se ale dozvíte, že namísto vysněné cesty kolem světa zůstanete trčet v Mexiku a že všech deset plánovaných destinací neuvidíte.

Přesně to se stalo klientům cestovní kanceláře Eso travel, kteří jedenáctého března odcestovali speciálně upraveným letounem Airbus A340-300 od společnosti Air X Charter se špičkovým interiérem, pohodlnými sedadly a širokými uličkami. Odletěli si užívat bělostné pláže karibského ostrova Svatý Martin, kde měli zahájit luxusní šestadvacetidenní cestu kolem světa.

V původním plánu měla necelá šedesátka cestující navštívit ještě Mexiko, USA, Havaj, Fidži, Nový Zéland, Austrálii, Guam, Macao, Hong Kong a Bahrajn. Jenže americký prezident Donald Trump 12. března rozhodl o uzavření amerických hranic coby opatření zamezující šíření čínské chřipky a cestovka musela improvizovat. Z cesty kolem světa se postupně stala dovolená v Karibiku

Výprava doletěla pouze do Mexika odkud VIP klientela kvůli zákazu vstupu do USA improvizačně zamířila ještě na pár dní na Kubu, která původně vůbec nebyla v plánu. Lidé zajišťující hladký průběh cesty tak museli zažívat pořádně horké chvíle. Z Kuby se pak druhého dubna účastníci zájezdu vrátili zpátky do Prahy. Dle platných nařízení museli všichni do povinné dvoutýdenní karantény. Zástupci cestovní kanceláře na dotazy serveru city-dog.cz ani po urgencích nereagovali, podaří-li se nám vyjádření cestovky získat, doplníme ho sem. 

Kancelář Eso v tom sice byla nevinně, těsně před cestou ovšem čelila cestovka na sociálních sítích kritice, že za daných okolností, kdy se po světě rozjížděla koronavirová pandemie, cestu neodložila a zájezd přesto vypravila. Z Prahy totiž cestující odlétali 11. března, tedy den poté, co například tuzemská vláda ohlásila kvůli šíření koronaviru uzavření škol. Abychom ale byli spravedliví, kdo mohl ještě v první polovině března tušit, co bude následovat.

Eso pořádá cestu kolem světa každoročně a to už od roku 2012. Během cesty nabízí klientům služby typu privat jet, které zajišťuje sedmičlenný palubní personál. Standardní trojsedačky v letadle jsou nahrazeny pohodlnými koženými křesly s možností polohování až do 120 stupňů. Na palubě je lékař a čtyři průvodci. V letadle ale klienti nenocují, cestovka zajištuje ubytování v pětihvězdičkových hotelích.

Eso travel hlásí každoročně vyprodáno. Šéf cestovní kanceláře Tomáš Cikán se několikrát nechal slyšet, že se jedná o prudukt pro radost s velmi nízkou marží. Jakou část ze zaplacené ceny cestovní kancelář vracela skoro šedesáti účastníkům této cesty kolem světa, Eso nezveřejnila. 

 

   Fotografie: Unsplash.com, Eso travel

commentkomentáře
přihlásit se pomocí
nebo komentujte bez registrace
Přestat odpovídat

favouritnejčtenější

Našli jsme vakcínu proti koronaviru, tvrdí rumunští vědci

Nový lék se začíná okamžitě testovat.…

heart

Líbil se vám tento článek?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
heart

Líbí se vám náš obsah?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace
popupClose