up_icon

Lifestyle

facebook twitter mail

12 českých ilustrátorů a jejich plakáty, které váš domov potřebuje

13.03.2018 / AUTOR: Anežka Svobodová

Pro příznivce minimalismu, retra, abstrakce i moderny!

Hledáte-li originální plakát do interiéru, budete jej pravděpodobně shánět přes internet a třeba i ze zahraničí. My jsme ale našli ty nejkrásnější ilustrace z lokální tvorby, které udělají vašemu příbytku stejnou, ne-li větší službu, protože kromě zajímavých tématik budou pro vás i dostupnější a s osobitějším charakterem. Tak se pohodlně usaďte a začněte vybírat.

Tellmi

Minimalistický „nordic“ trend je stylem, co se v interiéru jen tak neomrzí. Plákaty značky Tellmi mají nádech skandinávského minimalismu, ale jsou původem české a jejich autorem je grafický designér Jan Trsek. Pořídíte je v různě velkých formátech a za největší (30x40 cm) zaplatíte 515 Kč.

Prodává: Severski.cz nebo Fler.cz

Číča v kleci

Ryze české a důvtipné motivační plakáty s textem, nebo designové bez textu – takové najdete na stránce Číča v kleci. V nabídce dokonce najdete i samostatné kolekce, inspirované současnými společenskými trendy. Prodávány jsou ve velikostech 30x40 cm nebo 50x70 cm, v cenovém rozmezí 250 až 495 Kč. 

Prodává: Číča v kleci.

Tomáš Pernický

Ilustrace s retro nádechem 50. a 60. let minulého století, které váš domov v momentě zútulní – přesně tak působí obrázky českého grafika Tomáše Pernického. Jelikož je rovněž ilustrátorem dětských knih, najdete v jeho výběru i plakáty do dětského pokojíčku. Vybrat si můžete od formátu A4 (259 Kč) do A1 (649 Kč).

Prodává: Fler.cz

Artchi

Veselé obrázky z dílny grafického designéra Artchi váš interiér rozzáří barvami. S motivy ze života i sci-fi a pohádek se budou hodit do každého moderně zařízeného bytu, kterému chybí barvy. V jeho selekci najdete velké množství formátů i typů fotopapíru a za největší variantu 50x70 cm zaplatíte 580 Kč.

Prodává: Fler.cz

JSPS

Kromě známějších motivů skandinávského designu najdete v nabídce JSPS třeba i mapové plakáty s různými českými (i zahraničními) městy. Pokud tedy sentimentálně vzpomínáte na dobu dětství nebo studií v některém z mimopražských měst, můžete mít vzpomínky na něj stále před očima. Všechny plakáty jsou o rozměrech 40x50 cm a cenově se vejdete do 300 Kč.

Prodává: Fler.cz

SundayPrintStudio

V pastelových barvách a s abstraktními výjevy se budou plakáty brněnského SundayPrintStudio vyjímat v každém minimalisticky laděném domově. Po online zakoupení si můžete vybraný plakát rovnou stáhnout v plném rozlišení a je tak na vás, v jaké velikosti si jej vytisknete, od čehož se odvíjí i cena 181 Kč.

Prodává: Etsy.com.

Z lesa

Grafická designérka a ilustrátorka Jana Kloučková Kudrnová tvořící pod značkou Z lesa promítá do svých ilustrací svůj život v přírodě. Pro svou něhu se budou plakáty krásně vyjímat na stěnách (nejen) dětského pokoje. Pořídit si můžete jednotlivý plakát ve velikosti A3 za 277 Kč nebo rovnou tři v sérii za 388 Kč.

Prodává: Fler.cz

Karolína Stryková / Paragraph

Karolína Stryková je pro svůj autentický styl vyhledávanou grafickou designérkou, ilustrátorkou a pořadatelkou stejně tématických workshopů. Veškerou její tvorbu zaštiťuje její značka Paragraph. Pokud jste závislí na kofeinu, určitě si přijdete na své ilustracemi z její kolekce Kafe Pop-Up, které jsou k dispozici ve formátu A3 za 900 Kč i s bukovými lištami na zavěšení.

Prodává: Paragraph.cz

Už jedu

Plakáty pro nadšence dopravních prostředků z hromadné dopravy seženete na e-shopu Už jedu. Můžete si doma pověsit buď obrazy na křídovém papíře nebo klasické plakáty s retro tramvajovou tématikou. Za formát A2 zaplatíte 400 Kč. 

Prodává: Uzjedu.cz

 

 

   Fotografie:  Unsplash.com, Tellmi.cz, Cicavkleci.cz, Tomaspernicky.cz, Artchi, JSPS, SundayPrintStudio, Z lesa, Paragraph.cz, Uzjedu.cz

commentkomentáře
přihlásit se pomocí
nebo komentujte bez registrace
Přestat odpovídat

favouritnejčtenější

Našli jsme vakcínu proti koronaviru, tvrdí rumunští vědci

Nový lék se začíná okamžitě testovat.…

heart

Líbil se vám tento článek?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
heart

Líbí se vám náš obsah?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace
popupClose