up_icon

Místa

facebook twitter mail

10 míst, kam jít v Praze k vodě

21.05.2018 / AUTOR: citydog.cz

Klasická i méně známá místa, kde se v létě svlažíte.

Léto. Všichni se na něj těšíme, ale když přijde, nejraději bychom byli někde u vody. Rozhodně ne v práci nebo na rozpálené náplavce. Jasně, můžeme jít do Podolí nebo do „Žlutejch“. Jenže jakmile se teploty dostanou ke dvaceti stupňům, je tu opravdu hlava na hlavě. Tak co to zkusit tentokrát trochu víc na punk? Třeba Berounku v Mokropsech, Asuán v Prokopáku nebo třeba rybník v Hostivaři. Nebudete to mít sice s točeným pivkem, ale zase vám nebude nikdo skákat po hlavě. No dobře, maximálně hrozí srážka s kachnou.

AKTUALIZACE:

Biotop Lhotka

NAD KOUPADLY

Na začátku prázdnin se otevře v pořadí druhý pražský biotop. Bude na Lhotce a hned v první chvíli vás jistě zaujmou hned 3 nádrže. Jedna bude na koupání a dvě zbylé na čištění vody. Ze začátku se chystá jisté omezení v počtu návštěvníků zhruba na 600. Pokud vše bude fungovat a lidé nebudou vodu zbytečně znečišťovat, dá se předpokládat navýšení až na 1000 lidí.

Přírodní koupaliště Motol

ZAHRADNÍČKOVA

Areál přírodního koupaliště Motol je skvělé místo s přírodní protékající vodou. Je celé zatravněné a ukryté před okolním ruchem v zeleni. Díky tekoucí vodě se loni pyšnilo titulem „koupaliště s nejčistší přírodní vodou“. Najdete tu zázemí v podobě šaten a sprch, samozřejmostí jsou i toalety. Nudisté zde mají speciálně vyhrazenou pláž. Díky pozvolnému vstupu do vody je to ideální místo, kam můžete vzít i své děti. Až vás omrzí koupání, poseďte u stánku, dejte si pivko, nealko nebo něco z místních specialit. Pro děti je přichystané pískoviště, trampolína a skluzavka. K zapůjčení jsou také slunečníky, rozkládací lehátka k odpočinku na slunci a sportovní potřeby. Domácí mazlíčci bohužel nejsou povoleni.

Vstupné: Dospělí - 70 Kč, Děti do 18 let 50 Kč, Senioři od 60 let - 50 Kč, Držitelé průkazu ZTP - 40 Kč

Otevřeno:  Po–Ne 9:30 - 20:00

Hostivařská přehrada

 K JEZERU

Hostivařská nádrž se nachází v nádherné a klidné lokalitě uprostřed Hostivařského lesoparku. Pouze pár minut cesty z centra Prahy naleznete přírodní koupaliště s největší vodní plochou v Praze. Kromě koupání se můžete těšit na bezpočet aktivit včetně vleku na wake, paddleboard nebo water zorbing. Pro děti je přichystané hřistě. Už nyní se v areálu pořádají různé akce a koncerty. Pokud vás zajímá program, mrkněte k nim na web.

Vstup: Dospělí - 90 Kč. Děti, důchodci, ZTP - 60 Kč

Otevřeno: Po–Ne 09:00–20:00

Biotop Radotín

 K LÁZNÍM

Projekt biotopu je v rámci Prahy a okolí ojedinělý. Jeho podstata spočívá v biologickém způsobu udržování čisté vody, bez chemie, za působení vodních rostlin a přírodních ekosystémů ve filtračních lagunách. Jde tedy o čisté koupání bez chloru. K dispozici jsou letní převlékárny, venkovní sprchy, dětské hřiště a toalety. V parných dnech bývá v Radotíně dost narváno. Můžete si však koupit třeba jen hodinové vstupné, osvěžit se a zase v klidu odejít. Jak je koupaliště plné, můžete sledovat na webkameře.
NÁŠ TIP: Pokud milujete saunování, můžete zkusit radotínskou saunu. Otevřeno mají až do 22:00 a když si pořádně prohřejete kosti, svlažíte se v jezírku. Současné počasí je na to jako dělané. Saunu si rezervujte zde.

Cena: pracovní den - 120 Kč, víkend - 160 Kč, děti, důchodci, ZTP - 60 Kč

Otevřeno: Po–Ne 9:00–20:00, ranní plavání 07:00 - 09:00 (pouze pro držitele permanentek)

Šeberák

K ŠEBERÁKU 1538

Přesné datum založení rybníku není jasné, ale prameny se o něm a dalších kunratických rybnících zmiňují již od roku 1602. Koupaliště zde bylo otevřeno v roce 1933. Na jihozápadním okraji se nachází Restaurace Šeberák se sportovním areálem, zpoplatněným koupalištěm, hřištěm a pláží. Na jihovýchodě (mezi přítoky Kunratického a Olšanského potoka) se nachází nudistická pláž, která je zdarma. Jedná se o jednu z nejstarších pláží svého druhu. Vznikla v 80. letech 20. století.

NÁŠ TIP: Máte-li psa, můžete ho na vodítku vzít s sebou. V prostorách parkoviště areálu se psi mohou i koupat.

Vstupné: dospělí - 80 Kč, děti - 50 Kč

Otevřeno: Po - Pá 11:00 - 22:00 

Mokropsy

NA DRAHÁCH, ČERNOŠICE

Písečná pláž je na břehu Berounky pod mokropeským jezem a najdete tam nově zrekonstruované beachvolejbalové hřiště, prostor pro opalování na dřevěných platech i odpočinek na nových travních kobercích a koktejlový bar s občerstvením pro velké i malé. Kromě nealkoholických nápojů nabízí například oblíbené Mojito, točené pivo, zmrzliny a jiné dobroty pro děti. O víkendech je připraveno i grilování. Přijet můžete třeba po nově zrekonstruované cyklostezce, vlakem nebo autem. 

Vstupné: zdarma

Otevřeno: Po–Ne 10:00 - 20:00

Koupaliště Divoká Šárka

DIVOKÁ ŠÁRKA 8/2

Koupaliště v Divoké Šárce je ukryté mezi skalami, kterými protéká Šárecký potok. Bylo postaveno už ve 30. letech minulého století a od té doby ho provozuje rodina Veselíků. Ti se snaží prvorepublikovou atmosféru přenést i do 21. století. I když tu bývá v létě často hlava na hlavě, voda je většinou v dobrém stavu a díky okolním skalám se tu můžete ukrýt před otravným šéfem nebo rodinou. Víte proč? Je tu totiž velmi mizerný nebo skoro žádný signál. Najdete zde dva bazény, dětské brouzdaliště, menší tobogán, houpačky, skluzavky, trampolínu a dětský hrad.  Dále si zde můžete zahrát stolní tenis nebo také nohejbal.  K dispozici jsou i uzamykatelné kabinky, které je možné si zapůjčit na den či celou letní sezonu. Pokud máte chuť na zmrzlinu nebo točené pivko, ani to není problém.

Vstupné: dospělí 100 Kč, děti 50 Kč

Otevřeno: Po - Ne 10:00 - 18:00

Koupaliště Džbán

NAD LÁVKOU 672/5 

Koupaliště Džbán vám nabízí příjemné prostředí, kontrolovanou kvalitu vody a dostatek prostoru v přírodním areálu v Šáreckém údolí. Koupaliště je v dosahu MHD a disponuje vlastním parkovištěm. Po celou otevírací dobu je vám k dispozici občerstvení, převlékárny, sprchy a toalety. Milovníci vodních radovánek jistě ocení vlek na waky.

Parkování je pro návštěvníky koupaliště zdarma. 

Cena: dospělí - 90 Kč, děti, senioři, ZTP - 60 Kč

Otevřeno: Po–Ne 18:00–21:00

Hořejší rybník

HOSTIVAŘ, PRAHA 9

Hořejší rybník v Hloubětíně patří k historickým pražským rybníkům a byl založen nejspíš v 16. století, stejně jako další rybníky na Rokytce. Historicky se pod Hořejším rybníkem nacházel ještě jeden menší rybník, ale ten byl časem zrušen. Nečekejte žádný luxus v podobě kabinek, sprch a točeného pivka, ale je tu koupací molo a rozhodně méně lidí než třeba v Radotíně.

Cena: zdarma

Otevřeno: nonstop :)

Nádrž Asuán

JINONICE, PRAHA 13

Další ze skupiny „koupání na divoko“. Asuán je na konci (nebo na začátku, zaleží odkud jdete) Prokopského údolí. Takže se po pořádné procházce můžete v klidu svlažit. Společnost vám budou nejspíš dělat jen kachny, možná pár nadšenců přírodního koupání. A samozřejmě můžete vzít čtyřnohé kámoše. Občerstvení a deky vlastní!

Cena: zdarma

Otevřeno: nonstop :)

Počernický rybník

DOLNÍ POČERNICE, PRAHA

Velký počernický rybník je největším rybníkem na území hl. m. Prahy a spolu se zámeckým parkem tvoří přírodní památku o rozloze přes 41 ha. Počernický rybník je v povodí Rokytky z vodohospodářského hlediska nejvýznamnějším rybníkem. Je součástí Přírodního parku Klánovice – Čihadla. Nečekejte opět žádný luxus. Kolem vede cyklostezka, takže při výletu na kole je to dobrá zastávka, na celodenní povalování to spíš nebude. V pozdějším létě nebývá voda příliš kvalitní. 

Cena: zdarma

Otevřeno: nonstop :)

 

Kam se chodíte koupat vy? Napište nám vaše tipy a nezapomeňte, že kvalitu vody na jednotlivých koupalištích můžete sledovat na stránkách hygienické stanice. Koupání v rybnících bývá většinou na vlastní nebezpečí, protože voda není nijak monitorovaná. Proto si dejte dobrý pozor, kam lezete, ať si nezavaříte na celé léto.

Další užití materiálů city-dog.cz je možné pouze s písemným souhlasem redakce. Více zde.

   Fotografie: wikimedia commons

commentkomentáře
přihlásit se pomocí
nebo komentujte bez registrace
Přestat odpovídat

favouritnejčtenější

Našli jsme vakcínu proti koronaviru, tvrdí rumunští vědci

Nový lék se začíná okamžitě testovat.…

heart

Líbil se vám tento článek?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
heart

Líbí se vám náš obsah?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace
popupClose