up_icon

Místa

facebook twitter mail

10 kaváren, kde vám práce i studium půjde od ruky

03.09.2018 / AUTOR: citydog.cz

Klidné a inspirativní kavárny, ze kterých se vám nebude chtít domů.

Prázdniny jsou pryč a školní i pracovní povinnosti se nezadržitelně blíží. Ať už vás čeká další ročník na vysoké, nebo jste třeba jestě na střední, občas je dobré vyměnit pokoj nebo knihovnu za nějaké jiné místo. Sepsali jsme vám seznam kaváren, kde budete mít klid jak na práci, tak na studium a nikomu nebude připadat divné, že tam sedíte u kompu třeba i několik hodin. Kam chodíte nejraději vy? Napište nám do komentářů.

Na Hollaru

 

A post shared by Kavárna Na Hollaru (@na_hollaru) on

Proč právě sem: Kavárna přímo v srdci pavlačového domu fakulty sociálních věd UK. Je to tedy místo, které přímo vybízí ke studiu, ale zároveň vám nabídne tolik potřebný odpočinek. Kromě toho, že si zde dáte něco dobrého k jídlu a doplníte hladinu kofeinu, pořádají se zde i různé akce.

Adresa: Smetanovo nábřeží 995/6, Praha 1

Co si dát: Ledový čaj, který vám udělají z kteréhokoli sypaného čaje v nabídce.

Cafedu

 

A post shared by ? CAFEDU ? (@cafedu_prague) on

Proč právě sem: Cafedu není jen kavárna, je to především studovna, která má otevřeno 24 hodin. Navíc zde máte k dospozici třeba kopírku a uzavřené místnosti, kde můžete v klidu šprtat nebo pracovat. Velkou výhodou je i strategická poloha hned u metra Muzeum.

Adresa: Škrétova 490/12, Praha 2

Co si dát: Puding z chia semínek dělaný z kokosového mléka, ozdobený banány, domácí rybízovou marmeládou a oslazený rýžovým sirupem.

 

Cafe Prostoru

 

A post shared by Julia Lutz (@juleslutz) on

Proč právě sem: Bezesné noci nad autocadem vám pomůže určitě přežít kavárna, kterou najdete přímo v budově NTK. Pokud máte jen malý hlad, rozhodně doporučujeme ochutnat jejich croissant nebo celozrný koláč. Větší hlad zaženete bagetou nebo toustem. Máte speciální dietu nebo požadavek? Nebojte se domluvit s kuchařem, vyjde vám vstříc.

Adresa: Technická 2710/6, Praha 6

Co si dát: Domácí nanuk.

Smetanaq cafe

Proč právě sem: Není moc hezčích pohledů na světě než ten na Pražský hrad. A z kavárny Smetenaq je ten výhled opravdu skvostný. Vsadíme se, že pokud vám dochází inspirace, takdy ji získáte okamžitě zpátky. Chceteli se ovšem pohroužit do svých myšlenek a nebýt příliš rušeni, kavárna nabízí v zadní části místnost, kde budete mít klid na práci. Ta se dá i v případě potřeby celá pronajmout.

Adresa: Smetanovo nábř. 1, Praha 1

Co si dát: Snídaně SmetanaQ (avokádový chléb, vejce Benedikt se slaninou a holandskou omáčkou, vafle s jahodami a mascarpone, káva).

Coffee Breake & Cake

Proč právě sem: Coffee Break & Cake na studijně-kavárenské scéně není žádným nováčkem. Kousek od VŠE na pražském Žižkově si můžete každý den dát výbornou kávu mezi přednáškami už několik let. Pokud to máte na Žižkov z ruky, nemusíte smutnit, druhou pobočku najdete na Abertově.

Adresa: Husinecká 2, Praha 3 / Na Slupi 9, Praha 2

Co si dát: ON LEMON COLA, která je gluten free, vegan a 100% přírodní. 

Čítárna Unijazzu

Proč právě sem: Pokud o téhle kavárně nevíte, jen težko byste ji našli. Je totiž ukrytá ve čtvrtém patře domu v Jindřišské. Ještě před několika lety jste dokonce museli znát heslo, abyste se do čítárny vůbec dostali, teď už ale stačí jen zazvonit na zvonek.

Adresa: Jindřišská 5 , Praha 1 (Jindřišská pasáž, II. schodiště, 4. patro)

Zajímavost: Ještě v roce 1994 prostor nezapřel, že od 50. let minulého století zde sídlila laboratoř Výzkumného ústavu pro mléko a vejce (později Výzkumný ústav mlékárenský). Už o 3 roky později se zde otevřela veřejná čítárna s knihovnou a občerstvením.

Co si dát: Nakládaný hermelín.

 

Paralelní Polis

 

A post shared by Myro Fanta (@fantamyroslav) on

Proč právě sem: Paralelní Polis je úplně prvním podnikem, kde zaplatíte pouze bitcoiny. Zřídila ji skupina aktivistů Ztohoven, která bitcoiny zvolila proto, aby byla Polis co nejméně závislá na státu. Kryptoměnou jsou zde placení i barmani a pokud vy žádné bitcoiny nemáte, není problém si je zde proměnit v bankomatu.

Adresa: Dělnická 475/43, Praha 7

Zajímavost: Paralelní polis funguje i jako cowork, kde si můžete pronajmout místo na práci nebo učení.

Co si dát: Jakoukoli kávu. Ta je totiž zpracována Natural metodou, což znamená, že se celé kávové plody po sesbírání suší a po dosušení jsou z nich vyloupána zrnka.

Home office Bistro

Proč právě sem: Kavárny v obchodních centrech nebývají úplně ideálním místem na práci nebo učení. Tahle frenčíza ale dost vyniká. Už název napovídá, že zde můžete sedět, jak dlouho potřebujete. Home Office bistro zastává koncept fresh food a podporuje lokální komunity. 

Adresa: V Parku 2343/24, Chodov, Českomoravská 2420/15a Praha 9, Radlická 3185/1C Praha 5, Radlická 3185/1C, Palládium, Arkády Pankrác

Co si dát: Pomerančové gazpacho s chilli.

 

Friends Coffee House

 

A post shared by Mira Vlach (@miravlach) on

Proč právě sem: Kavárna Friends Coffee House se nachází v centru Prahy v těsné blízkosti Václavského náměstí. Najdete ji v barokním MacNevenově paláci. Velkou výhodou je její členitost, kde každá místnost nabízí trochu jinou atmosféru.

Adresa: Palackého 7, Praha 1

Zajímavost: Součástí kavárny je i cowork Locco, kde si opět můžete pronajsmout místo a kde vás nebude nic rozptylovat.

Co si dát: Ječmen. Ideální, až vám to nebude myslet.

 

Sicily Cafe

Proč právě sem: Sicily Cafe najdete kousek od Masaryčky. Příjemné prostředí s rychlou wifi, pestrou nabídku jídel jak pro vegany tak pro masožravce a k tomu zdarma vodu z kohoutku. Tomu se řiká značka ideál.

Adresa: Senovážné nám. 994/2 Praha 1 

Co si dát: Dortíky od Domácí cheesecake.

Fotografie: Instagram.

commentkomentáře
přihlásit se pomocí
nebo komentujte bez registrace
Přestat odpovídat

favouritnejčtenější

Našli jsme vakcínu proti koronaviru, tvrdí rumunští vědci

Nový lék se začíná okamžitě testovat.…

heart

Líbil se vám tento článek?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
heart

Líbí se vám náš obsah?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace
popupClose