up_icon

Místa

facebook twitter mail

10 dobročinných second handů v Praze, kde skvěle nakoupíte

14.06.2018 / AUTOR: Stanislav Hampl

Prispějte na dobrou věc.

Nakupujete rádi a hodně? Dejte svému průvanu v peněžence smysl a podpořte jeden z pražských charity second handů. Nejenže se skvěle obléknete, ale dostaví se i pocit vykonaného dobra. Přispějete jedné z neziskovek a zároveň si koupíte oblečení, kterému dáte ještě druhou šanci. Nebo naopak chcete darovat svému oblečení druhý život? Zmapovali jsme pro vás dobročinné krámky, abyste věděli, kam za dalšími parádními kousky do svého šatníku, nebo kde odložit své už nenošené oblečení.

Cesta domů

Cesta domů má v Praze hned 2 dobročinné obchody. Jeden najdete v Bubenské 3 na Praze 7 a druhý na Praze 6 v Bělohorské ulici. Cesta domů je nezisková organizace, která umožňuje péči o umírající v domácím prostředí a poskytuje zdravotní, poradenské a osvětové služby. Hlavní smysl Cesty domů je zlepšit péči o lidi na konci života. Provozuje i hospic a poradnu pro nevyléčitelně nemocné. V jejich krámcích můžete najít převážně dárkové předměty a dekorace, domácí potřeby nebo sezonní oblečení z kvalitních materiálů. Rozhodně se nebojte tyto krámky navštivit, protože kromě osvěžení svého šatníku zde najdete i věci, které udělají radost vašim blízkým.

Otevírací doba: Po–Pá 10:00–18:00

Adresa: Bubenská 3, Praha 7. Bělohorská 90, Praha 6

Sue Ryder

 

A post shared by ÝBRKÝBL (@ybrkybl) on

Další nezisková organizace, které se daří a dnes již má po Praze dokonce 6 dobročinných krámků. Sue Ryder se zaměřuje hlavně na práci se seniory. Zprostředkovává osobní asistence, provozuje domov pro seniory, poradnu i půjčovnu kompenzačních pomůcek. Jejím cílem je především zprostředkovat důstojné stáří. Zajímavostí je, že kromě svých dobročinných krámků provozuje Sue Ryder i vlastní restauraci v Michelském dvoře, která je prostorem otevřeným široké veřejnosti a zároveň slouží jako místo setkávání klientů a jejich rodin.

Otevírací doba: Po–Čt 10:00–18:00, Pá 10:00–17:00

Adresa: Italská 23, Praha 2, Michelská 1/7, Praha 4,  Koulova 2, Praha 6, Heřmanova 59, Praha 7,  (Po–Čt 10:00–19:00, Pá 10:00–18:00) Štěpánská 53, Praha 1 (Po–Čt 10:00–19:00, Pá 10:00–18:00, So 10:00–14:00), Ke Karlovu 10, Praha 2 (Po–Čt 9:00–18:00, Pá 9:00–16:00)

Moment Praha charity shop 

Moment k nám do Prahy přišel z Ostravy, kde v současnosti provozuje už 7 krámků. Tento první pražský byl otevřen minulý rok v prosinci a jeho výtěžek podporuje organizaci CCBC (Czech Coalition for Biodiversity Conservation). To je sdružení nevládních organizací, které se společně snaží o ochranu biodiverzity v nejrůznějších koutech světa. Vytváří prostor pro vzájemnou spolupráci, který umožňuje sdílet získané vědomosti a zkušenosti nejen z oblasti ochrany přírody a environmentální výchovy. V současné době působí 11 sdružených organizací na 4 kontinentech světa, od Střední Ameriky přes Evropu a Afriku až po Jihovýchodní Asii. Pražský Moment charity shop je výběrový second hand, takže zde najdete opravdu cool kousky za pár korun, se kterými ještě uděláte spoustu parády.

Otevírací doba: Po–Pá 10:00–18:00

Adresa: Francouzská 7, Praha 2

Restart shop

Restart shop je dobročinný obchod na pražském Žižkově v ulici Biskupská. Jako většina jemu podobných obchodů přijímá a prodává darované zboží. Peníze z výtěžku pak putují na podporu mladých lidi a nízkoprahových klubů pro mládež. Tento obchod patří České asociaci streetwork o.p.s – je to nezisková organizace zřízená Českou asociací streetwork o.s., která sdružuje nízkoprahové kluby pro mládež. Nakoupíte zde převážně oblečení, ale i třeba věci domácí potřeby či drobnou elektroniku nebo hudební a filmové nosiče.

Otevírací doba: Po–Pá 9:30–17:00

Adresa: Biskupská 1065/1, Praha 

Reshare store

 

A post shared by ReShare Stores (@reshare_stores_cz) on

Reshare store je charitavní obchod Armády spásy, která pod heslem „Srdce bohu, ruce lidem“ pomáhá několika sociálně vyloučeným skupinám. Svou pomoc tak směřuje hlavně na lidi bez domova, mládež i seniory a na drogově závislé. V jejich obchodě naleznete opravdu široký výběr oblečení a doplňků, které jsou jak z druhé ruky, tak i darované zbrusu nové kousky. Za Reshare store si budete muset popojet trošku z Prahy ven. Bohužel svůj dobročinný obchod na Velké Ohradě zavřeli, ale pokud vás jejich koncept zajímá, tak neváhejte za nimi popojet na Kladno.

Otevírací doba: Po-Pá 10:00-18:30

Adresa: Leoše Janáčka 3401, Kladno

Přestupní stanice

Další charity obchod na Žižkově provozuje nezisková organizace Přestupní stanice pod heslem „Nová šance věcem i lidem“. Jedná se o obchod s vybraným oblečením, knihami a doplňky. Krámek je zároveň prostorem pro práci, workshopy, debaty a promítání. Přestupní stanice se jako organizace zabývá lidmi bez domova. Zaměstnává je na přechodnou dobu a pomáhá jim vrátit se zpět na pracovní trh a do společnosti.

Otevírací doba: Út–So 12:00–20:00 

Adresa: Chelčického 17, Praha 3

Koloběh

Dobročinný obchůdek neziskové organizace Borůvka naleznete v samém centru Prahy na Novém Městě v ulici Dittrichova. Koloběh je charitativní secondhand, jehož cílem je vytvoření pracovního místa pro lidi s tělesným handicapem. Obchůdek nabízí dámský, pánský i dětský textil, hračky, bižuterii a obuv. Koloběh vše získává darem od jednotlivců nebo sbírkou mezi zaměstnanci různých společností.

Otevírací doba: Po–Pá 10:00–17:00

Adresa: Dittrichova 9, Praha 2

Hvězdný bazar

 

A post shared by Hvězdny bazar (@hvezdny_bazar) on

Další z obchodů přímo v centru Prahy v Jungmannově ulici, který založila parta mladých vozíčkářů se smyslem pro humor. Ti se snaží za pomoci charitavního obchodu Hvězdný bazar postavit na vlastní nohy a vykročit do života. V krámku najdete výběrové oblečení a doplňky. Navíc některé z doplňků dříve patřily známým osobnostem. Výtěžek z krámku jde na zaměstnávání vozíčkářů po úrazu míchy. 

Otevírací doba: Po–Pá 10:00–18:00

Adresa: Jungmannova 7, Praha 1

Thrift Store

Thrift Store je jeden z nejstarších dobročinných obdchodů ve městě. V Praze funguje už od roku 2010. Nyní má dvě pobočky. Jedna je na Praze 7 v ulici Dukelských hrdinů a druhá na pražských Vinohradech v Budečské. Thrift Store podporuje zejména tyto tři sociální skupiny: matky s dětmi, lidi bez domova a životní prostředí. Výtěžek z Thrift Store tedy putuje organizacím zaměřeným těmito směry. Thrift store nabízí skvělé kousky oblečení, boty a věci do domácnosti. Takže si zde na své přijdou skoro všichni.

Otevírací doba: Po–Pá 10:00–19:00, So 11:00–16:00

Adresa: Dukelský hrdinů 21, Praha 7

Otevírací doba: Po–Pá 10:00–19:00, So-Ne 10:30–16:00

Adresa: Budečská 893/13, Praha 3

Comeback

 

A post shared by @stanizse on

Comeback je posledním krámkem, který vám dnes doporučíme. Jeho umístění nás znovu zavede na pražský Žižkov, kde tento sociální podnik, potažmo obchod s darovaným zbožím, naleznete. Obchod je provozován společností FIXPUNKT Social Business s.r.o. Comeback vznikl za účelem zaměstnávat osoby ohrožené závislostí na drogách a podpořit fungování dalších veřejně prospěšných aktivit podporujících tuto skupinu obyvatel.

Otevírací doba: Po–Ne 7:30–19:30

Adresa: Rokycanova 923/10, Praha 3

 

Kam chodíte na nákupy z druhé ruky vy a co nejraději nakupujete? Napište nám do komentářů. 

 

Další užití materiálů city-dog.cz je možné pouze s písemným souhlasem redakce. Více zde.

   Fotografie: Instagram, Unsplash

commentkomentáře
Klára
12.03.2019 10:20
Klára
20.02 09:20
Dobrý den, díky za článek a rozšíření obzorů. Mám jen malou připomínku - Restart shop je u Petrského náměstí, nikoliv na Žižkově. ;)

11.07.2018 19:30
Lukas Turnovec
20.02 09:20
Bohužel pracovní doba u Comebacku je Po -Pá 9-18,So-10-14hod,tedy se omlouváme za dezinformaci která nebyla zapříčiněna naší vinou.

18.01.2020 19:25
Petra Vaněčková
20.02 09:20
Potvrzuji, a druhý je v Dělnické v Holešovicích u zastávky tramvaje.

přihlásit se pomocí
nebo komentujte bez registrace
Přestat odpovídat

favouritnejčtenější

Našli jsme vakcínu proti koronaviru, tvrdí rumunští vědci

Nový lék se začíná okamžitě testovat.…

heart

Líbil se vám tento článek?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
heart

Líbí se vám náš obsah?
Podpořte nás!

Jsme nezávislé médium bez velkých investorů či zahraničních vlastníků. Proto budeme rádi, pokud nám projevíte svou přízeň prostřednictvím malého příspěvku. Děkujeme!

Podpořte nás a pošlete nám:
Zavřít nemám zájem close
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace
popupClose